taśmy z nadrukiem

Taśmy z nadrukiem - nienachalny sposób na reklamę firmy

W ostatnim czasie wiele biznesów z wiadomych przyczyn przeniosło się do świata wirtualnego. Nie ma się więc czemu dziwić, że i klienci przyzwyczaili się do takiej formy robienia zakupów. Szybko, bez czytaj więcej »

Obraz w stylu loft

Obraz w stylu loft

Obraz w stylu loft- przepiękne wykończenie Twoich wnętrz Coraz częściej napotkać możemy styl loftowy w naszych domach, mieszkaniach, biurach czy innych obiektach użyteczności publicznej. By jednak st czytaj więcej »

 

Obraz w stylu loft

Obraz w stylu loft- przepiękne wykończenie Twoich wnętrz

Coraz częściej napotkać możemy styl loftowy w naszych domach, mieszkaniach, biurach czy innych obiektach użyteczności publicznej. By jednak stworzyć profesjonalną, pokaźną aranżację, nie powinniśmy zapominać o obrazach w stylu loftowym. To one stanowią tzw. kropkę nad i, dodając naszym wnętrzom uroku i charakteru. Jak dobrać właściwe obrazy do wnętrz w stylu loftowym? Jaka jest charakterystyka obrazów w tym stylu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Obraz w stylu loftowym i jego charakterystyka

By właśnie dobrać obraz do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, należy dokładnie poznać zasady i cechy tego stylu architektonicznego. Przede wszystkim wnętrza loftowe obfitują w dużą przestrzeń. Nie są skrępowane dodatkowymi, zbędnymi dodatkami. Prostota, minimalizm, surowa forma to ich cechy charakterystyczne. Co więcej, loftowe wnętrza bardzo często obfitują elementy wykonane z metalu i betonu. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż są to pomieszczenia zimne, to m.in. właśnie zadbanie o aranżację ścian sprawia, że styl jest zarazem przytulny, zachęcając do spędzenia w nim czasu. By dopasować się do wnętrz loftowych, obraz powinien być nowoczesny, charakteryzować się dość surową formą, która nawiązuje do pozostałych elementów wyposażenia. Im bardziej abstrakcyjny i nieoczywisty, tym lepiej dopasuje się do stylu loftowego, podkreślając jego walory i nietuzinkowość.

Szeroka różnorodność wyboru obrazków w stylu loftowym

Obraz w stylu loft pozwala na szeroką, różnorodną gamę wyboru. Doskonale do wnętrz tego typu pasować będą obrazy abstrakcyjne. Nieoczywiste formy, ciekawe kompozycje kolorystyczne, dodadzą bardzo oryginalnego wyrazu dla całego wystroju. Doskonałe będą także obrazy z wykorzystaniem nieoczywistych materiałów, np. kawałki lnu, bawełny, betonu, kamienie- takie modele obrazów również będą trafnym wyborem. Obraz w stylu loftowym może nawiązywać także do motywów naturalnych, np. czarno- biała kropla rosy. Dla miłośników architektury możemy wybrać modele obrazów przedstawiających w nowoczesnym ujęciu przytulne uliczki czy zdjęcia wnętrz w loftowym stylu. Inspiracji można szukać także w obrazach z ciekawymi wzorami geometrycznymi, które także wpiszą się w charakter stylu industrialnego.

Znaczącą rola obrazów w stylu loftowym

Aranżacja ścian, a więc dobór właściwych obrazów do wnętrz utrzymanych w tym charakterze odgrywa znaczącą rolę. Bardzo często pomieszczenia tego typu są bardzo wysokie, w związku z czym posiadamy ogromną przestrzeń ścienną do dekoracji. Wraz z odpowiednim oświetleniem ściennym to właśnie obrazy tworzą klimat, dodając charakteru całej aranżacji oraz bardzo unikatowego wyrazu. W związku ze znikomą ilością innych dodatków, to właśnie obraz w stylu loftowym jest jedną z najbardziej okazałych ozdób. Co więcej, wnętrza loftowe są pomieszczeniami jasnymi, z dużą ilością naturalnego światła słonecznego, przez co ściany są zawsze mocno wyeksponowane. Wybierz przepiękne obrazy w stylu loft i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas.

Artykuły powiązane