rakiety do tenisa

Sztuka wybierania rakiet tenisowych: Kompleksowe podejście

Jednym z najbardziej zasadniczych aspektów gry w tenisa jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Nie sposób przecenić wartości dobrzej dobranego sprzętu dla komfortu gry, techniki i ostatecznie dla two czytaj więcej »

Selvert Thermal

Selvert Thermal - Inwestycja w Piękno Skóry

Czy kiedykolwiek marzyliście o wyprodukowaniu specjalistycznej linii produktów do pielęgnacji skóry, które są na tyle skuteczne, że mogą przynieść natychmiastowe i trwałe rezultaty, a jednocześnie są czytaj więcej »

Biuro rachunkowe Katowice

Biuro Rachunkowe Katowice: Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług księgowych?

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy nie tylko twardych umiejętności biznesowych, ale i dogłębnej wiedzy z zakresu prawa podatkowego i księgowości. Je czytaj więcej »

kamizelki robocze

Kamizelki robocze - bezpieczeństwo i podkreślenie profesjonalizmu

W każdej profesji, gdzie występuje potrzeba widoczności pracownika lub ochrony od różnorakich zarysowań, delikatnych uderzeń, czy szorstkiego kontaktu z innymi powierzchniami, stają się niezastąpion czytaj więcej »

tłumaczenia

Jak wybrać najlepsze tłumaczenia dla swoich potrzeb?

W dzisiejszych czasach, gdzie globalizacja sprawia, że granice są coraz mniej widoczne, a komunikacja międzykulturowa staje się codziennością, pełnią kluczową rolę w biznesie, edukacji, turystyce i czytaj więcej »

wycieraczki samochodowe

Bezpieczeństwo na drodze - klucz do bezproblemowej jazdy

Podczas każdej podróży samochodem, niezależnie od dystansu, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem. Aby podczas jazdy mieć idealną widoczność - niezbędne są sprawne . Właśnie wycieraczki są el czytaj więcej »

pompy ciepła dla wspólnot mieszkaniowych

Przyszłościowe Rozwiązania Ogrzewania dla Wspólnot Mieszkaniowych

W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych i rosnącej świadomości ekologicznej, wspólnoty mieszkaniowe coraz częściej poszukują alternatywnych, ekologicznych sposobów na ogrzewanie swoich budynków. J czytaj więcej »

Pozycjonowanie kraków

Dlaczego pozycjonowanie w Krakowie otwiera drzwi do sukcesu twojej firmy?

W szybko rozwijającym się świecie cyfrowym, obecność w internecie stała się nie tylko atutem konkurencyjnym, ale wręcz koniecznością dla każdej firmy, której zależy na widoczności swojej marki. Szcze czytaj więcej »

Tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie sklepów internetowych – Droga do sukcesu w erze cyfrowej?

Handel elektroniczny stale rośnie w siłę, a globalna pandemia dodatkowo przyspieszyła ten trend. Firmy z całego świata przenoszą swoje biznesy do przestrzeni online, dostrzegając w tym nie tylko koni czytaj więcej »

organizacja przestrzeni

Harmonia i funkcjonalność – klucz do doskonałej organizacji przestrzeni domowej

W dynamicznym świecie pełnym zobowiązań i ciągłych zmian, dom stanowi nasz osobisty azyl, w którym chcemy czuć się nie tylko komfortowo, ale i harmonijnie. Jednak aby osiągnąć ten poziom zadowolenia, czytaj więcej »

 

Obraz w stylu loft

Obraz w stylu loft- przepiękne wykończenie Twoich wnętrz

Coraz częściej napotkać możemy styl loftowy w naszych domach, mieszkaniach, biurach czy innych obiektach użyteczności publicznej. By jednak stworzyć profesjonalną, pokaźną aranżację, nie powinniśmy zapominać o obrazach w stylu loftowym. To one stanowią tzw. kropkę nad i, dodając naszym wnętrzom uroku i charakteru. Jak dobrać właściwe obrazy do wnętrz w stylu loftowym? Jaka jest charakterystyka obrazów w tym stylu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Obraz w stylu loftowym i jego charakterystyka

By właśnie dobrać obraz do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, należy dokładnie poznać zasady i cechy tego stylu architektonicznego. Przede wszystkim wnętrza loftowe obfitują w dużą przestrzeń. Nie są skrępowane dodatkowymi, zbędnymi dodatkami. Prostota, minimalizm, surowa forma to ich cechy charakterystyczne. Co więcej, loftowe wnętrza bardzo często obfitują elementy wykonane z metalu i betonu. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż są to pomieszczenia zimne, to m.in. właśnie zadbanie o aranżację ścian sprawia, że styl jest zarazem przytulny, zachęcając do spędzenia w nim czasu. By dopasować się do wnętrz loftowych, obraz powinien być nowoczesny, charakteryzować się dość surową formą, która nawiązuje do pozostałych elementów wyposażenia. Im bardziej abstrakcyjny i nieoczywisty, tym lepiej dopasuje się do stylu loftowego, podkreślając jego walory i nietuzinkowość.

Szeroka różnorodność wyboru obrazków w stylu loftowym

Obraz w stylu loft pozwala na szeroką, różnorodną gamę wyboru. Doskonale do wnętrz tego typu pasować będą obrazy abstrakcyjne. Nieoczywiste formy, ciekawe kompozycje kolorystyczne, dodadzą bardzo oryginalnego wyrazu dla całego wystroju. Doskonałe będą także obrazy z wykorzystaniem nieoczywistych materiałów, np. kawałki lnu, bawełny, betonu, kamienie- takie modele obrazów również będą trafnym wyborem. Obraz w stylu loftowym może nawiązywać także do motywów naturalnych, np. czarno- biała kropla rosy. Dla miłośników architektury możemy wybrać modele obrazów przedstawiających w nowoczesnym ujęciu przytulne uliczki czy zdjęcia wnętrz w loftowym stylu. Inspiracji można szukać także w obrazach z ciekawymi wzorami geometrycznymi, które także wpiszą się w charakter stylu industrialnego.

Znaczącą rola obrazów w stylu loftowym

Aranżacja ścian, a więc dobór właściwych obrazów do wnętrz utrzymanych w tym charakterze odgrywa znaczącą rolę. Bardzo często pomieszczenia tego typu są bardzo wysokie, w związku z czym posiadamy ogromną przestrzeń ścienną do dekoracji. Wraz z odpowiednim oświetleniem ściennym to właśnie obrazy tworzą klimat, dodając charakteru całej aranżacji oraz bardzo unikatowego wyrazu. W związku ze znikomą ilością innych dodatków, to właśnie obraz w stylu loftowym jest jedną z najbardziej okazałych ozdób. Co więcej, wnętrza loftowe są pomieszczeniami jasnymi, z dużą ilością naturalnego światła słonecznego, przez co ściany są zawsze mocno wyeksponowane. Wybierz przepiękne obrazy w stylu loft i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas.