Instytut Radowy

Podczas swego pierwszego po I wojnie światowej pobytu w Polsce w 1921 roku, Maria Skłodowska- Curie podjęła inicjatywę stworzenia Instytutu Radowego. Inicjatywa była wzorowanego na francuskim Institut du Radium, w którym prowadzono badania nad promieniotwórczością i kształcono wybitnych naukowców. Samodzielnie rozpoczęła zbiórkę pieniędzy umożliwiającą zakup 1 grama radu do laboratorium. W Warszawie natomiast, utworzono Towarzystwo Instytutu Radowego, którego misją było doprowadzenie do powołania Instytutu Radowego.

Zbudowanie Instytutu wymagało zdobycia środków finansowych, wyposażenia laboratoriów oraz pozyskania wysoko wykształconej kadry naukowej. Gra pozwoli Wam przekonać się, jak ważne było to wydarzenie w ówczesnym życiu stolicy. Wcielicie się w rolę członków Towarzystwa Instytutu Radowego, działających w jego imieniu na rzecz powołania Instytutu.

Waszym zadaniem jest pozyskanie środków, sprzętu, personelu i wszystkich niezbędnych elementów, umożliwiających zbudowanie i powstanie Instytutu.

Więcej informacji: www.nocmuzeow.zebraprojekt.pl

Termin gry: 19.05

Typ gry: otwarta

Współpraca: Biuro Promocji Miasta st. Warszawy

Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl