Czerwone Hordy (15.08.2012)

Czerwone Hordy powstrzymane pod Radzyminem!

Stolica ocalona dzięki ofiarności regularnych oddziałów Wojska Polskiego i ochotników masowo zaciągających się do różnych formacji!

15 sierpnia 2012 roku mieszkańcy Radzymina i okolic po raz kolejny wykazali się wytrwałością i sprytem uczestnicząc w grze miejskiej.

Zmagania

Blisko 100 osób podjęło wyzwanie i stawiło się do walki z bolszewikami przed Urzędem Gminy i Miasta Radzymin. W wojskowym namiocie odebrali rozkazy i ruszyli w miasto, by:

  • dowodzić ostrzałem artyleryjskim
  • gasić „płonącą” ścianę starej kamienicy za pomocą wozu strażackiego z 1918 roku
  • złamać bolszewickie szyfry i przechwycić ważne informacje
  • naprawić uszkodzony czołg
  • przekonać matkę, by puściła syna na wojnę, lub syna, by nie zostawiał matki

Walka

Zdobyte dzięki wykonywaniu zadań skrzynie amunicji i rosnące morale żołnierzy dowódcy oddziałów (gracze) wykorzystywali do walki za pomocą aplikacji komputerowej. Tu w boju liczyła się taktyka i sprawne zarządzanie posiadanymi zasobami.

Najlepsi wygrali nawet kilkanaście potyczek!

Epilog

Po zakończeniu zmagań i oswobodzeniu miasta, zasłużone nagrody wręczał burmistrz Radzymina wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej.

 

Gra została zorganizowana w ramach projektu „Pobudzenie inicjatyw oddolnych w zakresie dziedzictwa historycznego Gminy Radzymina” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl