Mozaika. Łódź

Podczas rozbiórki kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 58 odkryto golema. Do prac nad tym legendarnym tworem wezwano specjalistów od kabały i archeologów. Plac budowy został zamknięty dla robotników i zasłonięty przed widokiem przechodniów, na murze powieszono informację o odbudowie kamienicy do stanu z lat jej świetności.

Pewnej nocy, jeden z naukowców, powodowany ciekawością i chęcią wykorzystania tak pożytecznego narzędzia dla dobra miasta, spróbował obudzić golema przy pomocy żydowskich manuskryptów. O dziwo udało się, lecz golem zamiast pomagać – zaczął niszczyć. Jego łupem padały kolejne wnętrza budynków i łódzkich kamienic.

Widząc, co dzieje się z ich miastem, postaci sławnych Łodzian z malowidła przy pasażu Rubinsteina postanowiły działać. Każda z nich ma informacje o fragmencie manuskryptu, który pozwoli unieruchomić golema. Lecz jak tu zejść z malowidła?

Więcej informacji na naszym BLOGU

ZAPISY: GRA@4KULTURY.PL

Termin: 10.09.2011

Lokalizacja: Łódź

Typ gry: otwarta

Godziny: 14.00  – 18.00

Technologia: gracz potrzebuje do obsługi gry telefon komórkowy (nie tylko smartphone) z wgranymi plikami gry ściągniętymi ze strony ZebraProjekt lub festiwalu Łódź Czterech Kultur – pliki dostępne od 9 września.

Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl