19
Sie

Punkt werbunkowy (9.08.2014)

Sierpień 1920 roku. Warszawa gotuje się do jednej z najważniejszych bitew w historii Polski. Mieszkańcy włączają się w budowę umocnień i zaopatrzenie oddziałów. Panuje wszechobecne napięcie, wyczekiwanie, nadzieja i strach.

Sierpień 2014 roku. Warszawa na szczęście nie musi się już bronić przed atakiem wojsk bolszewickich. Tym razem mieszkańcy mogą wspomnień wojną 1920 roku i postawę Armii Ochotniczej podczas gry miejskiej.

Atmosfera wiernie oddana

DSC_0066Kolejny raz skorzystaliśmy z pomocy grup rekonstrukcyjnych, by urozmaicić rozgrywkę. Tym razem można było zobaczyć oddział ułanów w Parku Saskim, wóz pancerny z obstawą przy Muzeum Wojska Polskiego oraz szereg mundurów i ekwipunku a także szpital polowy rozłożony w parku przy ul. Karowej.

Fabułę gry oparliśmy na podstawowym szkoleniu bojowym ochotnika wstępującego do wojska.

Różnorodność dla każdego

Gra była skierowana do rodzin, więc ważne było takie ułożenie aktywności, by były atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Stąd zarówno  możliwość przymiarki mundurów i ekwipunku, jak i trudniejsze obliczanie trajektorii pocisków artyleryjskich i nadawanie wiadomości za pomocą telegrafu. Po zakończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzymywał legitymację ochotniczą wzorowaną na oryginalnych dokumentach z 1920 roku.

Gra została zrealizowana na zlecenie Gminy Radzymin w ramach promocji rekonstrukcji historycznej w Radzyminie 16.08.2014Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl