30
Cze

Gdzie jest Flupe? – Gra dla Helen Doron

Udało się! Tym razem opanowaliśmy Warszawę! Stworzyliśmy rodzinną grę miejską, która pozytywnie i na długo zostanie w pamięci graczy! 7 czerwca uczniowie szkoły językowej Helen Doron oraz ich rodzice i znajomi wzięli udział w wielkiej detektywistycznej zagadce – mieli pomóc w odnalezieniu dobrze znanego uczniom Flupe’a. Towarzyszący dzieciom, w nauce języka angielskiego stworek został porwany i jedynie odnalezienie 5 agentów 00* należących do Międzygwiezdnej Agencji Wywiadowczej mogło im w tym pomóc.

 Flupe!

Flupe1Gra odbywała się równocześnie w czterech dzielnicach – na Mokotowie, Ursynowie, Tarchominie i Bielanach, tam gdzie obecne są placówki szkoły. Celem wydarzenia było wypromowanie szkoły i rodzinnego spędzania czasu, jak również budowanie pozytywnego wizerunku placówek Helen Doron.

Zadanie w grze miały uczyć języka angielskiego i jednocześnie być atrakcyjne dla najmłodszych uczestników. W związku z tym użyliśmy dużych, kolorowych rekwizytów. Gracze mieli do wykonania zadania z animatorami polegających na ułożeniu dużych puzzli i rozwiązaniu rebusu, odsłuchaniu nagrania przy wykorzystaniu słuchawek i odbiornika do silent disco, pokonaniu w jak najkrótszym czasie wielkowymiarowej planszy do twistera, zabawie chustą klanzy i wrzuceniu piłeczki do dziury oraz oraz dopasowaniu wyrazów do przedmiotów znajdujących się na pudłach i ustawieniu ich w kolejności od największego do najmniejszego. Wszystko z wykorzystaniem słów i komend w języku angielskim.

Dodatkowo należało wykonać 10 zadań miejskich opartych na spostrzegawczości. Po wykonaniu każdego zadania gracze otrzymywali fragment wskazówki pozwalającej na zlokalizowanie Flupe’a.

Co było dla nas nowym wyzwaniem

Po raz pierwszy tworzyliśmy edukacyjna grę dla dzieci w języku obcym. Wymagało to od nas odpowiedniego doboru słownictwa i ciekawe „obudowanie” ich aktywnościami na poziomie dziecięcym. Z relacji uczestników wiemy, że w przeważającej większości przypadków trafiliśmy w dziesiątkę. Z dumą wpisujemy tę grę na listę naszych edukacyjnych projektów.

Podsumowując…

Gra w kilku lokalizacjach naraz nie stanowi już dla nas większego wyzwania! Nad kilkoma rzeczami musimy jeszcze nadal popracować, ale założone cele zostały osiągnięte. Przede wszystkim było rodzinnie, radośnie i kolorowo. Łącznie w grze udział wzięło 65 zespołów i praktycznie wszystkim udało się odnaleźć Flupe’a.

Flupe2Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl