21
Cze

Stacja Mercedes

Stacja Mercedes – to tymczasowy pawilon pokazowy (Pop-up-store) marki Mercedes-Benz na warszawskim Powiślu. Zgodnie ze strategią firmy, jego celem jest dotarcie do potencjalnego  klienta w naturalnym i przyjaznym dla niego środowisku, oferującym dodatkowo szereg atrakcji i możliwości. Otwarta drugi rok z rzędu Stacja Mercedes to miejsce, które proponuje swoim gościom zarówno aktywności związane z marką – jazdy testowe, spotkania z konsultantami, czy wydarzenia dla fanów motoryzacji, ale także aktywności miejskie – jogę na trawie, tor skimboardowy, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi. W tej ofercie nie mogło zabraknąć także gier miejskich, których realizację powierzono nam.

Wejdź w miasto

Postanowiliśmy, że najważniejszym celem gry będzie dobra zabawa, a sama rozgrywka ma być lekka, przyjemna i naturalna dla potencjalnych uczestników. Stąd pomysł aby wykorzystać w grze szereg aktywności miejskich, lekko zmodyfikowanych na potrzeby gry.

20140621_115002

Zadaniem graczy było odwiedzenie 8 punktów na których mogli sprawdzić się w sportach i zabawach miejsko-parkowych. Były to między innymi bule, rowerowy tor przeszkód, nauka gry na kieliszkach wypełnionych wodą, wyścigi resoraków po specjalnie stworzonym torze, oraz zabawa muzyczna wykorzystująca słuchawki silent disco.

Po raz pierwszy wykorzystaliśmy zestaw do disc golfa – profesjonalne kosze i dyski różnych typów. Punkt zdecydowanie był strzałem w dziesiątkę, który wzbudzał zainteresowanie zarówno graczy, jak i przechodniów. Na pewno będziemy go wykorzystywać podczas innych gier.

Nie do końca różowo

Niestety, mimo naszego zaangażowania, przygotowań i wciągających aktywności, zostaliśmy pokonani przez pogodę. Padający od rana deszcz skutecznie zniechęcił nie tylko do udziału w grze, ale nawet do samego odwiedzenia Stacji Mercedes, w której w ciągu dnia świeciło pustkami. W rozgrywce wzięły udział tylko 4 zespoły. Wszystkie ukończyły grę i otrzymały upominki koszulki Mercedes-Benz oraz płyty-składanki Stacji Mercedes.

20140621_113525

Na pogodę nie mamy wpływu, jednak wciąż staramy się udoskonalać nasze gry. Mamy w planach dopracowanie oznaczenia punktowych – dotychczas każdego punktowego można było odnaleźć dzięki broszce w kształcie zebry przypiętej do ubrania, jednak w najbliższym czasie chcemy postawić na coś bardziej widocznego. Pracujemy nad nowym projektem firmowych koszulek, aby już żaden gracz nie przeoczył obsługi gry.

Następna nasza gra w Stacji Mercedes już 30 sierpnia 2014. Tym razem z wykorzystaniem nowej aplikacji mobilnej.Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl