17
Maj

Analogowy symulator szybowca

Wyciągarka wynosi Cię na wysokość 500 metrów, słyszysz dźwięk wyczepianej linki i natychmiast czujesz, że Twój szybowiec nagle nurkuje, chwytasz drążek sterowniczy i wyprowadzasz go na prostą.

Nie słychać silnika, nie ma go – żeglujesz w powietrzu w poszukiwaniu kominów ciepłego powietrza. Pod Tobą lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim powoli odpływa, Twój cel to Kraków.

Prognoza była pomyślna, masz nadzieję, że noszenie nie ustanie.

Fly high na dziedzińcu

rsz_dsc_0210Grę Fly High, która już jakiś czas temu zagnieździła się w naszych głowach po raz pierwszy zrealizowaliśmy 16 maja podczas konferencji Playstorming organizowanej przez Instytut Goethego w Krakowie.

Zależało nam na tym, by oddać chociaż trochę ducha szybownictwa – a przede wszystkim aspekt poszukiwania kominów ciepłego powietrza do zyskiwania wysokości oraz świadomość braku silnika i tracenia wypracowanej wysokości wraz z odległością.

Skonstruowaliśmy matematyczno – strategiczną zagadkę, którą zespół architektów Jaz+ ubrał w ciekawe konstrukcje.

I wreszcie całość ujrzało światło dzienne na dziedzińcu Instytutu Goethego w Krakowie w strugach deszczu.

Testy, usprawnienia

rsz_dsc_0295Na przelot szybowcem zdecydowało się około 40 osób. Jako, że w konferencji uczestniczyło sporo twórców gier z Polski i zagranicy, mogliśmy liczyć na fachowe rady i uwagi.

Wiemy już, że przy następnej rozgrywce dodamy muzykę, większe odległości między kominami powietrza, spektakularne lądowanie i być może udam nam się uprościć pewne elementy mechaniki, by lepiej poczuć powietrze w skrzydłach.

Nowe możliwości

Gra Fly high jest już naszą drugą grą lotniczą – pierwsza Dogfight symulująca walkę myśliwców podczas I wojny światowej miała swoją premierę podczas festiwalu gier miejskich w Wiedniu.

Staramy się obok typowych gier miejskich tworzyć estetyczne, inspirujące konstrukcje i projektować gry, które odbywają się w jednym miejscu i w jednym czasie z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów i interakcji między uczestnikami. Jesteśmy przekonani, że takie gry zagoszczą wśród polskich graczy przynosząc inspirację, klimat i świadomość różnych aspektów przestrzeni miejskiej.

Kolejna odsłona gry Fly high zapewne podczas Festiwalu Gier Miejskich Playpublic Kraków w październiku 2014 roku.

 

 Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl