29
Kwi

Do źródeł!

W związku z kanonizacją Jana Pawła II zostaliśmy poproszeni przez Centrum Myśli JP2 o organizację gry, przybliżającej mieszkańcom i turystom „Papieską Warszawę”.

Przygotowaliśmy grę „Do źródeł” w dwóch wersjach – stałej i eventowej.

QR kody

badż poprawkaGrę stałą oparliśmy o stworzony na potrzeby gry system QR kodów. Na każdej z 13 instalacji „Papieskiej Warszawy”, rozmieszczonych na Starym Mieście, Lotnisku im. Chopina, przy Stadionie Narodowym oraz Katedrze Praskiej, oprócz opisu wizyty Jana Pawła II w danym miejscu, umieszczone zostały QR kody, których zeskanowanie pozwala na udział w grze. Zaszyty w nich link, przenosi gracza do pytania związanego z treścią instalacji, oraz najbliższą okolicą. Po prawidłowym wykonaniu zadania uczestnik otrzymuje tekst przemówienia Jana Pawła II. Instalacje i gra są dostępne do końca maja 2014.

Tradycyjnie

Wersję eventową gry „Do źródeł” skierowaliśmy głównie do młodzieży. W dniach od 22 do 26 kwietnia w namiocie – Strefie JP2 na pl. Zamkowym uczestnicy mogli otrzymać kartę gry i wyruszyć na trasę, obejmującą instalacje na obszarze Starego Miasta. Wszyscy, którzy ukończyli grę otrzymali pamiątkową przypinkę i latarkę, a także wzięli udział w losowaniu nagrody głównej – tabletu.

Co nowego dla nas

Stworzyliśmy na potrzeby gry system wykorzystujący QR kody oraz grę w dwóch wersjach językowych. Po raz pierwszy, nasza gra była częścią dużej, miejskiej wystawy i przyczyniła się do aktywnego zwiedzania Warszawy.

Więcej o kampanii: http://kanonizacjajp2.com/Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl