29
Gru

Drogi do wolności

Do upragnionej wolności i 1918 roku wiodły Polskę różne drogi. Często zawiłe, niebezpieczne, znaczone zarówno wielkimi zwycięstwami jak i upadkami, niejednoznaczne, niepewne.

plakat_net11.11.2013 roku zabraliśmy graczy w podróż nie przez 123 lata niebytu na mapie Europy, a przez historię oporu zbrojnego i politycznego, przez dynamicznie rozwijającą się myśl społeczną i ekonomiczną, i wreszcie – w wyścig ku niepodległości.

Uczestnicy starali się zebrać w jeden nurt różne wątki przewijające się przez polską historię XIX i XX wieku, by zdobyć wskazówki i odnaleźć Polskę z 1918 roku.

Nowy pomysł

W listopadzie 2013 roku zaprosiliśmy uczestników do nietypowej gry miejskiej. Nie było długiej trasy, mapek, kart gry, drużynowych zadań – zamiast tego postawiliśmy na serię mniejszych gier wykorzystujących interakcję graczy. Co 15-20 minut grupy liczące do 20 osób ruszały do Ogrodu Saskiego.

Czekały na nich krótkie 15 minutowe gry z następującym po nim prostym warsztatem historycznym:

Gracze zmierzyli się z zaborcami w grze Twierdza, rozpoznawali polityków różnych nurtów w tłumie przechodniów, inwestowali w projekty społeczne i gospodarcze, spróbowali odnaleźć połączenie między dźwiękiem a kulturą i ruszyli w wyścig ku niepodległości.

Jednocześnie przygotowaliśmy trasę dla dzieci.  Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przenieśli się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieniła się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu. W grze wzięło udział 700 dorosłych i ponad 300 dzieci. Pracowało z nami ponad 30 animatorów.Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl