29
Paź

W szwajcarskim zegarku

Wyobraź sobie, że stajesz na czele jednego z regionów Polski.

Wyobraź sobie, że masz możliwość go zmienić – ulepszyć transport, zadbać o przyrodę i wykorzystać odnawialne zasoby energetyczne.

Myślisz, że by Ci się udało?

Że dzięki Tobie Twój region mógłby stać się lepszym miejscem do życia?

Tańszym, bardziej czystym i efektywnym?

W październiku 2013 roku uczestnicy gry mogli się przekonać czy są dobrymi gospodarzami – podczas gry miejskiej promujące Fundusze Szwajcarskie na 3 godziny stawali się zarządcami i decydentami.

Zarządzanie

IMG_1243Blisko 100 uczestników starało się rozwinąć swój region zdobywając fundusze i przeznaczając je na infrastrukturę, edukację, ekologię, środki ochrony granic itp. Mechanizm był prosty – na terenie Ogrodu Saskiego znajdowały się stanowiska, w których gracze mogli zdobyć środki finansowe.

Zadania związane były z obszarami wspieranymi przez Fundusze Szwajcarskie w Polsce.

Następnie zespoły odwiedzały centra komunikacyjne i wymieniały fundusze na realne budowle i projekty wzbogacające ich region. Przemianę regionów ilustrowała aplikacja wyświetlana na ekranach telewizorów plazmowych.

Dodatkowym smaczkiem były referenda – jak w Szwajcarii, gdzie jednym z narzędzi demokracji są głosowania bezpośrednie, tak i w naszej grze uczestnicy mieli możliwość zmiany części zasad. Myślę, że taki sposób modyfikacji rozgrywki będzie przez nas jeszcze wykorzystany.

Na końcu gry gracze wypełniali ankiety badające wzrost ich wiedzy na temat Funduszy Szwajcarskich. Poziom znacznie wzrósł – a my się z tego cieszymy :)

 

 Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl