10
Wrz

Golem powstrzymany!

Nareszcie – golem powstrzymany! Nie będzie siał spustoszenia wśród łódzkich kamienic, nie będzie już stwarzał niebezpieczeństwa!

10 września 9 zespołów podjęło zadanie unieruchomienia kreatury, która mogła zniszczyć całe miasto. Golem został uruchomiony przez odpowiednią sekwencję słów. Inne odpowiednio dobrane słowa mogły go unieruchomić.

Akcji powstrzymania potwora podjął się archeolog, który w wyniku nierozważnych eksperymentów przywołał do życia golema. Potrzebował jednak odnaleźć skuteczny sposób. Gracze wspomagani przez znanych łodzian rzucili się w wir poszukiwań.

Dzięki wykorzystaniu technologii komórkowej, zmagając się z technicznymi i merytorycznymi przeciwnościami losu kontaktowali się z łódzkimi fabrykantami, głównym architektem miasta, biskupem łódzkim i artystami.

Każda z napotkanych postaci starała się pomóc najlepiej jak potrafiła. Jednak, by otrzymać potrzebne informacje gracze musieli wykazać się spostrzegawczością, sprawnością i umiejętnością logicznego myślenia.

Rozmawiając z Ludwikiem Grohmanem – fabrykantem, a zarazem komendantem Łódzkiej Straży Ogniowej, obliczyć jak szybko dotrze strażak do uwięzionego przez pożar mieszkańca kamienicy przy ul. Piotrkowskiej. Igor Pawłow – rosyjskiemu urzędnikowi należało udowodnić, że Polak potrafi być spostrzegawczy i lotny jak żołnierz pułku Kozaków. A Ludwik Meyer chwalił się swoją prywatną ulicą, jednocześnie zadając podchwytliwe pytania.

Zebrane słowa układały się w cykl życia żydowskiego mężczyzny i zostały przekazane archeologowi, który z pewnością upora się teraz z golemem.

Gra została oparta całkowicie na systemie gier mobilnych ZebraProjekt. Była to jedna z pierwszych imprez wykorzystująca technologię komórkową w grach miejskich. Mimo kilku trudności system się sprawdził, a my jesteśmy bogatsi o wiele cennych uwag ze strony uczestników.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały zestaw upominków od organizatora Festiwalu 4 kultur (wejściówki na imprezy festiwalowe, publikacje i gadżety). Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za ocalenie miasta!

 

Galeria zdjęć z gry dostępna jest TUTAJ

 Nasz pokój zagadek


Kontakt

ZEBRA PROJEKT GRY MOBILNE Sp. z o.o.

ul. Modzelewskiego 37 lok U6
02-679 Warszawa

Tel: +48 602 893 108
e-mail: kontakt@zebraprojekt.pl